Opis
Zips Modul za zvučnu izolaciju plafona efikasno rešava probleme međuspratnih plafona jer uz njegovu pomoć potpuno se rešavaju problemi izolacije udarne buke.
- Debljina panela je 70 mm sa gips pločama je 83 mm.
- Indeks dodatne zvučne izolacije zidova i plafona do 14 dB.
- Montira se bez metalne konstrukcije na zid, plafon, pod
- Ovaj sistem je efikasno rešenje za dodatnu zuvčnu izolaciju betonskih, gipsanih i zidova od cigle.
Zips Modul za zvučnu izolaciju plafona, poda, zidova je dobar izbor za stambene i poslovne prostore jer će eliminisati buku srednjeg intenziteta u opsegu od 100Hz. Pre svega mislimo na razgovore srednje jačine, buku od Tv-a, muziku, lajanje psa, plač dece..).
Ovaj sistem podrazumeva korišćenje Zips Modul sendvič panela koji ima ugrađene pričvršćivače za izolaciju od vibracija. Zatim, komplet specijalih pričvršćivača, vibroizolacione trake, gips ploča i specijalnog zaptivača kojim je potrebno ispuniti sve spojeve na pločama.
Da biste bolje razumeli problem buke koji imate u prostoru, pročitajte ovaj tekst.
Primena
Zidovi, plafon:
Koristi se za poboljšanje zvučne izolacije u stanovima, vikendicama i komercijalnim objektima kao što su kafići, restorani itd.
Podovi:
Konstrukcije zvučno izolovanih plutajućih podova koriste se u izgradnji i renoviranju objekata bilo koje vrste i namene za izolaciju poda od udarne buke i obezbeđivanje dodatnog smanjenja vazdušne buke. Neophodno je uzeti u obzir promenu debljine zvučno izolacionog sloja kada se u procesu projektovanja konstrukcija plutajućih podova promene opterećenja na podlozi.
Montaža
ZIPS Modul paneli se pričvršćuju na zidove i plafon posebnim vibracionim spojevima koji sprečavaju prenošenje buke sa izolovane površine na spoljašnju površinu konstrukcije. Upotreba laganih slojeva koji apsorbuju zvuk i teških zvučno reflektujućih slojeva u panelima, kao i odsustvo čvrstih veza u obliku okvira, obezbeđuje efikasno smanjenje prenošenja zvučnih talasa.
Koraci:
Prvo je potrebno pripremiti površinu koju ćemo izolovati gletovanje. Ne preporučuje se postavljanje sendvič panela na konstrukcje manje debljine od 90mm.
Onda postavljamo antivibro traku u dva sloja na sve bočne ivice površine koju terba izolovati i to lepljenjem za neutralnim silikonskim lepokom. Krajevi sendvič panela moraju biti uz bočne zidove postavljeni na antivibro traku.
Svaki panel ima osam vibracionih jedinica za pričvršćivanje na površinu. Paneli se moraju montirati iskuljučivo preko njih. Prvi panel postavljamo na donji levi ugao zida. Kada panel postavimo na zid, bušimo rupe kroz vibracione jedinice u zid ili plafon na dubinu 60mm. U nastale rupe stavljamo tiplove i čekićem postavljamo do kraja i šrafimo.
Sendvič paneli se spajaju pomoću veze pero-utor i spojevi se dodatno zatežu između spojeva pomoću vijka. Spojeve između ploča popunjavamo specijalnim lepkom. Nakon popunjavanja, panele zatvaramo sa još jednim slojem ovog puta gips tablama, čije spojeve, takođe, popunjavamo zaptivačem.
Nakon svega toga, sledi gletovanje izavršna obrada.
Specifikacija
△Rw = 12-14 dB
Dimenzije table: 1200 mm x 600 mm x 70 mm
Debljina sistema sa završnim slojem gips ploče : 83 mm
Površina panela : 0.72 m2‚
Težina panela : 20 kg